До 01.01.2016 платники податку на прибуток мали сплачувати авансовий внесок із податку на прибуток. Сума нарахованих авансових внесків відображалася в рядку 13.7 додатка ЗП до Декларації з податку на прибуток до рядка 13 і враховувалася в зменшення нарахованої суми податку на прибуток.

Перевищення суми нарахованих і сплачених щомісячних авансових внесків над сумою нарахованого податку на прибуток за рік свідчило про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих у такому році щомісячних авансових внесків.

Мінфін наказом від 17.01.2013 р. № 19 доповнив класифікацію доходів бюджету позицією «авансові внески з податку на прибуток підприємств». У зв’язку із цим для сплати авансових внесків із податку на прибуток було запроваджено окремі коди бюджетної класифікації, та нарахування таких авансових внесків здійснювалося в окремих картках обліку авансових платежів.

Водночас наказом Мінфіну від 20.07.2015 р. № 651 затверджено зміни до бюджетної класифікації, які передбачали виключення кодів бюджетної класифікації, установлені для обліку надходжень авансових внесків із податку на прибуток підприємств, та об’єднання рахунків.

З метою забезпечення виконання зазначених змін до описів алгоритмів контролю за податковими деклараціями було внесено відповідні доповнення, які впроваджено в ІС «Податковий блок».

Отже, облік податку на прибуток й авансового внеску здійснювався за одним кодом бюджетної класифікації, що автоматично об’єднало всі переплати в інтегрованих картках платників податку і врахувало їх при оплаті поточних зобов’язань із цього податку та наявного податкового боргу в межах переплат.

ІПК від 26.09.2017 р.
№ 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»