Фахівцями Управління Держпраці у Чернігівській області спільно зі Службою безпеки України у Чернігівській області було проведено перевірку підприємства стосовно фактів порушення законодавства про працю та незаконного використання праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. Про це інформує сайт Управління.

Головні державні інспектори встановили, що тринадцять працівників підприємства впродовж тривалого часу (з грудня 2015 року до січня 2016 року та із серпня 2016 року до лютого 2017 року) працювали на об’єктах підприємства без офіційного оформлення трудових відносин, без унесення записів до трудових книжок, а також без ведення табелів обліку робочого часу відносно цих працівників. Суб’єкт господарювання не повідомив ДФС про прийняття їх на роботу.

Отже, оскільки працівники фактично виконували трудові функції без оформлення трудових відносин і впродовж тривалого часу, на підприємство було накладено штрафні санкції, передбачені ч.  2 ст. 265 КЗпП, у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (96 тис. грн) відносно кожного неоформленого працівника. Наразі суб’єкт господарювання за допущені ним грубі порушення законодавства про працю має сплатити 1 млн 248 тис. грн.

При цьому Чернігівський окружний адміністративний суд залишив без задоволення позов суб’єкта господарювання, який намагався оскаржити постанову Управління Держпраці у Чернігівській області про накладення фінансових санкцій.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»