Уряд прийняв рішення перенести обов’язкову вимогу щодо здійснення закладами охорони здоров’я закупівлі лікарських засобів, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, на 1 січня 2018 року. Ідеться про постанову КМУ від 27.09.2017 р. № 718.

Як повідомляється на Урядовому порталі, це означає, що до кінця року заклади охорони здоров’я можуть продовжувати закуповувати лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів України та не включені до Національного переліку.

Разом із відтермінуванням вимоги закуповувати ліки за Нацпереліком до 1 січня 2018 року відтермінована й вимога виписувати за пільговими рецептами на амбулаторному рівні лише ті ліки, які включені до Національного переліку. А отже, до кінця року лікарі можуть продовжувати виписувати пільгові рецепти на ліки, не включені до Нацпереліку.

Відтермінування вимоги щодо закупівель та відпуску на пільгових умовах або безоплатно ліків за оновленим Нацпереліком надасть регіонам час точніше розрахувати свою потребу в ліках із Нацпереліку, а Міністерству охорони здоров’я — доповнити Нацперелік відповідно до консультацій із пацієнтами та лікарями.

Також за ухваленою постановою з 1 січня 2018 року після того, як заклади охорони здоров’я закуплять необхідний обсяг потреби в ліках, включених до Нацпереліку, вони можуть закуповувати інші лікарські засоби, зареєстровані в Україні та не включені до Нацпереліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»