Нещодавно ми ознайомлювали з позитивною судовою практикою оскарження відмови в реєстрації податкових накладних у ЄРПН — див. Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 р. у справі № 817/1147/17 та коментар до неї в матеріалі «Оскарження відмови в реєстрації податкових накладних: позитивна судова практика» газети № 175/2017.

Утім, зважаючи на практику, не всі судові спори стосовно оскарження відмови в реєстрації податкових накладних успішно закінчуються для платників ПДВ. Прикладом цього є постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.09.2017 р. у справі № 804/5249/17 та постанова Одеського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 р. у справі № 815/4416/17.

За результатами розгляду цих справ суди дійшли таких висновків:

  • позивачем (платником ПДВ) не надано доказів надіслання до контролюючого органу пояснень або документів;
  • доводи позивача щодо порушення строків надіслання квитанцій № 1 (про доставку) як підстава для здійснення реєстрації податкових накладних не беруться судом до уваги;
  • процедурні порушення, допущені податковим органом, не нівелюють порушень, зазначених у квитанціях № 1, та не спростованих платником податків;
  • твердження позивача стосовно того, що в податкового органу відсутнє право здійснювати зупинення реєстрації податкових накладних у зв’язку з тим, що Кабінетом Міністрів України не затверджено порядку зупинення податкових накладних, не враховуються судом. Адже положеннями ПКУ, чинними на момент подання податкових накладних на реєстрацію та на момент розгляду справи, передбачено повноваження податкового органу здійснювати зупинення реєстрації податкових накладних.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»