Податківці нагадали, що в разі отримання відмови органу Міндоходів у прийнятті податкової декларації платникам податків надано право подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення органу державної податкової служби в порядку, установленому ст. 56 ПКУ.

Водночас у разі порушення посадовою особою органу державної податкової служби ст. 49 ПКУ платник податків може подати заяву щодо такого порушення, на підставі якої в обов’язковому порядку проводиться службове розслідування відповідно до закону. За результатами такого розслідування винна посадова особа органу державної податкової служби притягується до відповідальності згідно із законом (п. 49.14 ПКУ).

Якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою в день її фактичного отримання органом державної податкової служби (п. 49.13 ПКУ).

Лист Міндоходів від 01.06.2013 р. № 3994/6/99-99-11-01-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»