Місцева рада звернулася до податківців із таким запитом:

«Планується об’єднання міської ради та інших сільських (селищних) рад у новостворену раду. До об’єднання кожна рада мала своє рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів, які вступають у дію з 01.01.2018. Новостворена рада приймає та оприлюднює рішення до 15.07.2018. Згідно з пп. 12.3.4 ПКУ, рішення вступає в силу з 01.01.2019. Тож, за якими ставками повинні сплачувати місцеві податки та збори суб’єкти господарювання у 2018 році: за тими, що були прийняті кожною окремою радою, чи за мінімальними ставками».

ГУ ДФС у Донецькiй областi в ІПК від 21.09.2017 р. № 2012/ІПК/05-99-12-04-14 указує на те, що згідно з пп. 12.3.5 ПКУ, у разі якщо сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, що створена відповідно до закону та перспективного плану формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи із застосування їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, у якому планується застосування плати за землю.

Після припинення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, їхніх виконавчих комітетів, сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради територіальної громади, що ввійшла до об’єднаної територіальної громади, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб.

Сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою, її виконавчий комітет можуть уносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування та посадових осіб.

Таким чином, місцеві податки та збори справляються відповідно до рішень, прийнятих сільськими, селищними, міськими радами на відповідних територіях та для відповідних осіб до наступного бюджетного періоду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»