16 травня 2017 року набрав чинності Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (даліПорядок контролю).

Порядок контролю розроблений як ефективний механізм боротьби з нелегальною зайнятістю. Відповідно до п. 8 Порядку контролю, про проведення інспекційного відвідування інспектор праці повідомляє об’єкту відвідування або вповноваженій ним посадовій особі.

Про проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин інспектор праці повідомляє об’єкту відвідування або вповноваженій ним посадовій особі, тільки якщо він не вважатиме, що таке повідомлення може завдати шкоди інспекційному відвідуванню.

Під час проведення інспекційного відвідування вповноважена особа об’єкта відвідування має право вимагати від інспектора праці внесення запису про проведення інспекційного відвідування до відповідного журналу перевірок об’єкта відвідування (за його наявності) перед наданням акта для підпису керівником об’єкта відвідування чи його вповноваженим представником.

Однак унесення запису про проведення інспекційного відвідування до журналу перевірок об’єкта відвідування до проведення інспекційного відвідування може призвести до приховування таких порушень законодавства про працю, як неоформлені трудові відносини.

Лист Держпраці від 18.08.2017 р.
№ 8573/4.1/4.1-ДП-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»