Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців робочими органами Фонду соцстраху є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

Чинна форма заяви-розрахунку визначена в додатку до Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 25.01.2011 р. № 26. Але, зважаючи на те що до чинної редакції цього Порядку не були внесені відповідні зміни після прийняття Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105, а також у зв’язку з реорганізацією ФСС з ТВП та ФСС від НВ у Фонд соцстраху, то чинна редакція форми заяви-розрахунку з 01.08.2017 потребувала негайних змін для забезпечення безперервності фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення.

На це звертає увагу Фонд соцстраху в листі від 07.09.2017 р. № 5.2-28-343.

Водночас повідомлено: виконавчою дирекцією Фонду соцстраху проводиться робота щодо вдосконалення порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення, а також форми заяви-розрахунку для подальшого їх затвердження.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»