Органи ДФС під час організації та проведення контрольно-перевірочних заходів (як документальних, так і фактичних перевірок) застосовують винятково ризикоорієнтовані методи планування перевірок.

Так, ДФС із метою вдосконалення організації контролю за проведенням розрахункових операцій розроблено перелік критеріїв відбору для перевірок суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сфері готівкового обігу.

Критерії поділені на три ступені ризику: високий, середній та незначний. Усі без винятку фактичні перевірки у 2016–2017 рр. організовані за допомогою розроблених критеріїв.

Найбільше спрацювали такі ризики:

  • наявність систематичних порушень Податкового кодексу України, Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні тощо;
  • сума виторгів господарського об’єкта є суттєво меншою, порівняно із сумою виторгів інших господарських об’єктів суб’єктів господарювання, які працюють на одній території, провадять однаковий вид діяльності і мають однакові умови для отримання доходу;
  • інформація від правоохоронних органів, органів державної влади та громадян щодо порушень вимог законодавства на господарському об’єкті суб’єкта господарювання.

За повідомленням сайта ДФС

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»