Мінімальна гарантована пенсія в разі схвалення пенсійної реформи становитиме 1452 грн — повідомила Людмила Денісова, Голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

За умови схвалення народними депутатами пенсійної реформи з 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій застосовуватиметься прожитковий мінімум станом на 1 грудня 2017 року.

Також, як зазначила Голова Комітету, згідно з реформою надаються гарантії для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, котрі не мають повного стажу, й осіб, які не мають права на пенсію й отримують наразі 949 грн. Кількість таких громадян на сьогодні — близько 1 млн. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1373 грн.

У реформі прописано, що з 2019 року індексація відбуватиметься автоматично. Не потрібно буде приймати окремі рішення Уряду чи Верховної Ради України: на 50% від зростання споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. А з 2021 року — за три попередні календарні роки.

За повідомленням сайта Комітету ВРУ
з питань соціальної політики,

зайнятості та пенсійного забезпечення

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»