Володимир Гройсман звернувся до керівництва МВС і ДФС із вимогою не застосовувати силових методів під час перевірок підприємців за відсутності реальних загроз життю співробітників. Про лист із таким закликом Прем’єр повідомив під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді. При цьому Прем’єр заявив про те, що він на боці бізнесу, але легального, і закликав силовиків вибудовувати цивілізовані відносини з підприємцями.

Він також зазначив із посиланням на підприємців і ділові асоціації, що наразі робота силових відомств із бізнесом змінюється, стає більш цивілізованою.

Водночас лишається незрозуміло те, як виконуватимуть силовики це обмеження й на що посилатися бізнесу, якщо продовжиться проведення «маски-шоу» в офісах без видимої необхідності. Адже листи Прем’єра не можуть замінювати норми законодавства, що регулює правоохоронну діяльність загалом і порядок залучення силових підрозділів зокрема. Водночас підприємцям під час свого захисту може бути дуже непросто довести наявність факту зловживання.

Нагадаємо: нещодавно глава Уряду під час зустрічі з великим бізнесом за участю Президента й Генерального прокурора вже висловив ідею повної заборони силових обшуків підприємств.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»