Підприємство, що припиняється в процесі реорганізації шляхом приєднання, повинно скласти податкову декларацію з податку на прибуток за звітний період, на який припадає дата його приєднання.

Крім того, таке підприємство повинно самостійно здійснити розрахунки з бюджетом.

Фінансовий результат до оподаткування платника податку — правонаступника не зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування, що обліковувалося в податковій декларації в платника податку (платників податків), який (які) припиняється (припиняються) у процесі реорганізації шляхом приєднання, перетворення, злиття, на дату затвердження передавального акта, оскільки норми ПКУ не містять положень, що надають право правонаступнику при визначенні об’єкта обкладення податком на прибуток здійснювати врахування податкових збитків платника, що припиняється.

Такий висновок зробило ГУ ДФС у Чернігівській області в ІПК від 15.09.2017 р. № 1974/ІПК/10/25-01-12-02-06.

Утім така фіскальна позиція контролерів уже не раз успішно оскаржувалася в суді — див., наприклад, постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.01.2017 р. у справі № 804/410/17. У цій справі суд дійшов висновку про наявність у платника податку права включити суми накопичених станом на 30.04.2015 податкових збитків реорганізованого (приєднаного) платника до суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років і, відповідно, зменшити свій фінрезультат до оподаткування на зазначені суми збитків згідно з пп. 140.4.2 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»