Загальні правила відновлення автоматичного обліку показників у системі електронного адміністрування ПДВ після скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ відсутні.

Порядок відновлення закритого чи відкриття нового рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ може бути визначений у самому рішенні суду.

При цьому кожне рішення щодо скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ має індивідуальний характер і розглядається окремо залежно від обставин (було чи не було закрито електронний рахунок платника на момент відновлення реєстрації платника в реєстрі платників ПДВ, чи була повторна реєстрація платником ПДВ і відкрито новий електронний рахунок після анулювання реєстрації тощо).

Оскільки під час виконання рішень суду щодо скасування рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ застосовується індивідуальний підхід і відсутні загальні правила відновлення показників у системі електронного адміністрування ПДВ, ДФС пропонує звертатися до контролюючих органів ДФС із детальним описом ситуації для отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 ПКУ.

Таке роз’яснення опубліковано в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»