Якщо протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, застрахована особа має страховий стаж менш ніж 6 місяців, середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати й не менш ніж розмір мінімальної заробітної плати, установлений законом у місяці настання страхового випадку.

Алгоритм урахування цього обмеження під час розрахунку декретних прописувався Мінсоцполітики в листі від 23.06.2016 р. № 215/18/99-16. Про це йшлося в новині «Декретні з мінімалки: особливості розрахунку».

Наразі ж у листі від 18.05.2017 р. № 254/0/86-17/273 Мінсоцполітики стверджує, що аналогічний алгоритм розрахунку має застосовуватись у випадку обмеження суми допомоги в місяцях, які містять 31 к.дн., для обчислення допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць двома розмірами мінімальної заробітної плати та для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності — у разі якщо працівник перебував на лікарняному весь місяць за різними страховими випадками.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»