Система eHealth працюватиме в тестовому режимі до квітня 2018 року. Упродовж цього періоду реєстрація в eHealth відбуватиметься на добровільних засадах. Відповідно до законопроектів № 6327 та № 6604, які чекають на ухвалення у Верховній Раді вже протягом найближчого часу, з 1 серпня 2018 року оплата послуг лікарів здійснюватиметься згідно з кількістю декларацій, зареєстрованих у системі.

Станом натепер лікарі 367 закладів первинної медичної допомоги, унесені до eHealth, можуть почати реєструватися самі та вносити в систему декларації своїх пацієнтів. Цей інструмент стане основою для нової моделі фінансування медичних установ в Україні та першим торкнеться закладів первинної ланки медичного обслуговування.

Крім реєстрації лікарів і декларацій пацієнтів, система eHealth уже впродовж цієї осені запропонує лікарям первинної ланки електронний інструмент підтримки програми «Доступні ліки», а пізніше — й інші кроки до створення єдиної електронної медичної карти кожного українця. Також у майбутньому деперсоніфіковані дані із системи можуть дозволити прогнозувати поширення захворювань та запобігати їм.

У майбутньому eHealth надасть можливість кожному легко оперувати та швидко отримувати свою медичну інформацію, а лікарям — правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Уже не буде потреби в паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться й забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити.

Система об’єднуватиме всю медичну історію пацієнта, і вона буде доступна як пацієнту, так і його лікарям — усе, як на долоні. Своєю чергою, державні органи розумітимуть, куди слід витрачати державні кошти, щоб це приносило максимум користі, адже система накопичуватиме велику кількість статистики про захворювання й лікування. У результаті медики працюватимуть у комфортніших умовах і будуть захищені від зловживань, а всі українці отримуватимуть за державний кошт більше якісних медичних послуг.

За даними МОЗ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»