Нарешті ДФС надала логічне роз’яснення щодо визначення коду УКТ ЗЕД для набору (комплекту) товарів.

Нагадаємо: раніше в роз’ясненні в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР», яке діяло до 01.03.2017, податківці рекомендували в графі 2 р. Б податкової накладної складові комплекту (набору) зазначати в окремих рядках.

Тепер, на думку податківців, визначення коду УКТ ЗЕД набору (комплекту) товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції й один (або декілька) видів іншої товарної позиції, слід здійснювати з урахуванням правила 3 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, визначених у Додатку до Закону України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 р. № 584-VII.

Отже, операція з постачання набору (комплекту) товарів, який містить декілька видів однієї товарної позиції й один (або декілька) видів іншої товарної позиції, у податковій накладній відображається одним рядком.

При цьому з питання правильності визначення коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД для товарів, що постачаються в наборі (комплекті) при оформленні документів (у т.ч. податкових накладних) ДФС пропонує звертатися до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень) або науково-дослідного інституту судових експертиз.

Графи 6 та 7 податкової накладної щодо кількості та ціни постачання одиниці товару при постачанні наборів (комплектів) заповнюються в установленому порядку — ціна одиниці набору (комплекту) товарів і кількість таких наборів (комплектів).

Такі висновки зробила ДФСУ в ІПК від 12.09.2017 р. № 1907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Це питання ми розглянули в матеріалі «Постачання товарних комплектів (наборів): як зазначати код УКТ ЗЕД у податковій накладній» газети № 89/2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»