Тож банк повинен робити це письмово та не пізніше наступного робочого дня після визначення особи пов’язаною з банком і внесення інформації про неї до переліку таких осіб.

Окрім того, Національний банк уточнив ознаки визначення пов’язаних із банком осіб для вдосконалення механізму контролю за операціями банків із пов’язаними особами. Зокрема після уточнення не вважаються пов’язаними з банком за ознакою афілійованості:

  • держава Україна (в особі відповідного органу державної влади чи управління та/або суб’єктів, що діють на основі лише державної власності);
  • територіальна громада (в особі відповідного органу місцевого самоврядування);
  • міжнародна фінансова установа, з якою Уряд України уклав договір про співпрацю та для якої згідно із законами України встановлені привілеї й імунітети.

Також не вважаються пов’язаними з банком за ознакою спорідненості юридичні особи через наявність істотної участі держави, територіальної громади чи міжнародної фінансової установи, для якої встановлені привілеї та імунітети.

Відповідні зміни внесені до Положення про визначення пов’язаних із банком осіб постановою Правління НБУ від 15.09.2017 р. № 91, яка набрала чинності 18.09.2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»