Уряд ініціює разом із представленим проектом Державного бюджету на 2018 рік також й одночасні зміни до Бюджетного кодексу України (далі БКУ). Для цього у ВРУ і зареєстровано законопроект за № 7116.

Як убачається з Пояснювальної записки до документа, ними пропонується, зокрема:

1. Надавати місцевим бюджетам додаткову дотацію на здійснення переданих із державного бюджету видатків з утримання закладів освіти й охорони здоров’я (зокрема визначено критерії та параметри, які застосовуються для розподілу додаткової дотації між місцевими бюджетами) (зміни до ст. 97, доповнення новою ст. 1036 БКУ).

2. Подовжити на 2018 рік дію п. 20 р. IV «Прикінцеві та перехідні положення» БКУ щодо надання права здійснювати утримання дошкільних навчальних закладів і закладів культури з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення з метою сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад.

3. Запровадити програмно-цільовий метод для всіх місцевих бюджетів із 2019 року (зміни до «Прикінцевих та перехідних положень» БКУ).

4. Надати можливість обласним бюджетам і бюджетам міст обласного значення — обласним центрам здійснювати видатки на підготовку молодших спеціалістів у професійно-технічних навчальних закладах.

5. Передати, починаючи з 2018 року, місцевим бюджетам видатки на надання пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг.

6. Установити механізм погашення у 2018 році заборгованості з пільг окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг, що виникла в попередніх бюджетних періодах й обліковується в органах Казначейства на початок року.

7. Подовжити на 2018–2019 роки дію норми щодо зарахування 13,44% акцизного податку з виробленого в Україні пального та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»