«Цей порядок дозволить банкам розвивати споживче кредитування, не відволікаючи значні власні ресурси для здійснення ідентифікації та верифікації позичальників-фізосіб. Такий підхід відповідає європейським практикам. Він надасть можливість банкам зосередити більше зусиль на розвитку масового кредитування в Україні», — зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Для того щоб уникнути дисонансу в роботі агентів, Національний банк прописав єдиний, уніфікований порядок здійснення  ними процедури ідентифікації та верифікації банківських клієнтів. Зокрема йдеться про порядок:

  • зберігання агентами, передавання ними інформації чи документів щодо ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб, у т.ч. у разі дострокового припинення відносин з агентом;
  • здійснення контролю за дотриманням агентами встановленої процедури проведення ідентифікації та верифікації клієнтів банку — фізосіб;
  • організації навчання агентів для забезпечення належного рівня їх підготовки з питань запобігання легалізації кримінальних доходів або фінансування тероризму в частині здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів банку — фізосіб.

Згідно з новими вимогами НБУ, банк може вибрати посередників лише після того, як переконається в бездоганній діловій репутації таких осіб.

Відповідальність за неналежне здійснення агентами ідентифікації та верифікації банківських клієнтів — фізосіб покладається на банк.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ «Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу» від 12.09.2017 р. № 90, яка набрала чинності 15.09.2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»