Підприємство в серпні 2017 року провело перерахунок за дивідендами, виплаченими в I та II кварталах поточного року. Чи можна зменшити суму податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, на суму перерахунку та як відображаються у формі № 1ДФ обидва результати?

Відповідну ситуацію пояснює ГУ ДФС у Львівській області.

Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов’язання платника податку за відповідний місяць, а в разі недостатності такої суми — зменшується сума перерахування податкових зобов’язань наступних податкових періодів до повного повернення суми такої переплати.

Результати проведеного перерахунку сум нарахованих доходів й утриманого ПДФО відображаються у формі № 1ДФ у тому кварталі, у якому проведено такий перерахунок.

Отже, якщо податковим агентом проведено перерахунок ПДФО у вигляді дивідендів за ставкою 9% і поверненню підлягають суми за І та ІІ квартали, то у формі № 1ДФ такий результат відображається сукупно одним рядком за ознакою «109» у тому кварталі, у якому такий перерахунок (повернення) проводиться, у нашому випадку — у III кварталі.

При цьому в разі виникнення результату перерахунку ПДФО з від’ємним значенням допускається заповнення показника зі знаком «мінус».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»