Фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування не має права включати до складу витрат, пов’язаних з отриманням доходу, зазначені витрати на утримання вантажних автомобілів, у т.ч. витрати на проведення поточного ремонту.

Такого висновку дійшли податківці в ІПК від 08.09.2017 р. № 1880/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК. Зокрема вони наголосили: згідно з пп. 177.4.5 ПКУ, не включаються до складу витрат підприємця витрати на придбання й утримання основних засобів подвійного призначення, визначених ст. 177 ПКУ.

До основних засобів подвійного призначення належать земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, легкові та вантажні автомобілі (пп. 177.4.6 ПКУ).

Керуючись розділом I «Загальні положення» Правил експлуатації колісних транспортних засобів, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 26.07.2013 р. № 550, утримання транспортного засобу — це забезпечення державної реєстрації, дотримання умов безпечності технічного та санітарного стану, проведення обов’язкового технічного контролю, своєчасного виконання технічного обслуговування й ремонту, охорони, передання транспортного засобу та його швидкозношуваних складників на утилізацію або видалення відповідно до законодавства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»