Для родини, яка використовує централізоване опалення, субсидія у жовтні та квітні нараховувалася відповідно до рішень органу місцевого самоврядування залежно від погодних умов подання теплоносія. Тому для таких сімей опалювальний період починався, скажімо, 18 жовтня, а завершувався 10 квітня. Відповідно й здійснювалося нарахування субсидії.

Для родини, яка має індивідуальне газове опалення, опалювальний період починався з 1 жовтня та завершувався 30 квітня. Однак, зважаючи на погодні умови, мало хто з українців самостійно вмикав опалення вже 1 жовтня, коли на вулиці сприятливий температурний режим.

Це питання не  було унормованим на місцевому рівні, що з року в рік  призводило до збільшення сум невикористаних субсидій. Саме тому Уряд у травні 2017 року врегулював таке питання на користь субсидіантів.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня й обов’язково перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в 2017–2018 рр. для користувачів централізованого опалення лишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 15 жовтня до 15 квітня.

Водночас Уряд прийняв рішення про подовження подання заяв на виплату зекономлених частин субсидій до 1 листопада цього року, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причини. Це допоможе громадянам реалізувати своє законне право на отримання виплат. Своєю чергою, Уряд урегулював питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний опалювальний період.

Так, станом натепер субсидія не призначається на наступний період за наявності простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати послуг, поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію. Проте трапляються непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості, і тому відмовляються сплачувати відповідні кошти й укладати договір реструктуризації.

За повідомленням сайта Мінсоцполітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»