ДФС розпочала проведення циклу секторальних зустрічей із керівниками підприємств — членів Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при ДФС для з’ясування ситуації з веденням бізнесу в галузях економіки й оперативного вирішення проблемних питань. Першими про роботу своєї галузі й актуальні питання їх діяльності розповіли представники сільськогосподарських підприємств під час зустрічі 12 вересня.

Зокрема сільгоспвиробники завважили про налагоджену роботу з боку фіскальної служби щодо детінізації ринку зерна. Водночас, на їхню думку, необхідно налагодити канал обміну інформацією між ДФС і виробниками щодо перевірок контрагентів-постачальників. Так, виробники не мають технічних можливостей для оперативної перевірки реальності роботи своїх постачальників, що може призвести до проведення ними ризикових операцій.

Своєю чергою, ДФС не має права розкривати інформацію про третіх осіб, яка могла б іще на момент укладання договору виробника з контрагентом сприяти уникненню таких ризиків. Учасники зустрічі дійшли згоди стосовно того, що врегулювати таку ситуацію могло б упровадження обліку сільськогосподарської продукції (зокрема зерна), який дозволить контролювати всіх учасників ринку. Такі пропозиції ДФС було надано на розгляд законотворців.

Скороченню кількості заблокованих накладних сільськогосподарських підприємств сприятиме розроблена пропозиція щодо автоматичного приймання картки на сільськогосподарську продукцію підприємств, які мають понад 200 га землі. Така ініціатива викладена в наказі Міністерства фінансів України, а наразі знаходиться на стадії погодження.

Крім того, уже найближчими днями в Електронному кабінеті платника запрацює нова функція, яка дозволить платникам бачити статус своїх накладних.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»