Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН, є для покупця товарів/послуг (платника ПДВ) підставою для нарахування сум ПДВ, що належать до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ).

Водночас помилки в обов’язкових реквізитах податкової накладної, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть слугувати причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Основою ідентифікації платника ПДВ є його індивідуальний податковий номер (далі — ІПН). ІПН слугує для ідентифікації сторін господарських операцій.

Тож якщо ІПН платника ПДВ зазначено правильно, а в найменуванні платника допущена незначна помилка (м’яке «Г» замість твердого «Ґ»), то така помилка не може бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді. Тобто така податкова накладна може пройти реєстрацію в ЄРПН, після чого на підставі неї можна буде визнавати податковий кредит.

ІПК ГУ ДФС у Львiвськiй області
від 06.09.2017 р. № 1837/ІПК/13-01-12-01-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»