30 серпня 2017 року Урядом прийнято постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Її проект було розроблено Міноборони спільно з іншими силовими відомствами.

Прийняття постанови дозволить із 1 січня 2018 року встановити залежність розмірів посадового окладу й окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму.

Тобто в разі збільшення в державі соціальних стандартів, прожиткового мінімуму, автоматично збільшуватиметься розмір посадового окладу й окладу за військовим званням військовослужбовців.

Окрім цього, розміри основних видів грошового забезпечення (посадовий оклад й оклад за військовим званням) значно збільшаться порівняно з наявними.

Збільшення посадових окладів відбудеться в середньому в 4,5 разу.

Наприклад, посадовий оклад стрільця становив 530 грн, а наразі сягнув 2700 грн. Командира танку: був 720 грн, а став 3170 грн. Командира бригади: був 1200 грн, а став 7000 грн.

Зміни торкнулися й окладів за військовим званням.

Так, наприклад, розмір окладу за військове звання «солдат» збільшився із 30 до 560 грн, «майор» — зі 125 до 1420 грн.

Окрім цього, прийняття постанови дозволить із 1 січня 2018 року зменшити частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення. Так, постановою скасовано 20 додаткових надбавок і винагород із 36, які є зараз.

Уведено одну надбавку за особливості військової служби, і постановою передбачено, що буде можливість коригувати її розмір залежно від характеру й особливостей військової служби.

Серед тих надбавок, що лишаться: надбавка за вислугу років, яка встановлюється в розмірі до 50% від звання та посадового окладу, надбавка за роботу з таємними документами, надбавка як основна — за особливості військової служби.

Також залишиться премія в розмірі не нижче 10%. Лишаться й загальнодержавні надбавки: за науковий ступінь, за вчені звання, за спортивні звання, за почесні звання, за кваліфікаційну категорію медикам, курсантська посадова надбавка, що залежить від складання сесії, винагорода за бойове чергування, винагорода за стрибки з парашутом, винагорода за водолазні роботи.

До того ж згідно з постановою підвищаться розміри посадових окладів курсантів: у середньому в 2,7 разу — із 208 до 560 грн, військовослужбовців строкової служби — у середньому в 2,6 разу — із 172 до 450 грн.

Цією постановою запроваджено таку новацію, як прирівняння розмірів посадових окладів окремих категорій сержантів до посадових окладів офіцерського складу. Зроблено це також із метою наближення до стандартів НАТО.

Наприклад, планується встановити розміри посадових окладів за посадами «головний сержант роти» — на рівні посади командира взводу, «головний сержант бригади» — на рівні посади заступника командира батальйону.

За повідомленням сайта Міноборони

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»