На офіційному порталі ДФСУ оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості» (даліПроект).

Як висновується з пояснювальної записки, Проект розроблено з метою систематизації (уніфікації) нормативно-правових актів Уряду, а саме — ним зведено в єдиний нормативно-правовий акт без зміни змісту дві чинні однотипні постанови Кабінету Міністрів України:

  • «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості» від 20.10.2011 р. № 1068, яка прийнята на виконання пп. 229.4.13 і пп. 229.5.15 ПКУ;
  • «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості» від 04.02.2013 р. № 69, яка прийнята на виконання пп. 229.6.12 і пп. 229.7.14 ПКУ.

Водночас з урахуванням тенденції до систематичного внесення змін до ст. 229 ПКУ в частині розширення переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина у хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, у Проекті пропонується не зазначати переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, а залишити посилання на відповідні пункти ст. 229 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»