На сайті ВРУ зареєстровано законопроект (№ 7091), який має на меті подкоригувати чинний Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 р. № 1791-VIII.

Так, у пояснювальній записці до законопроекту № 7091 ідеться про те, що половину всього обсягу бюджетної дотації, розподіленої між 1140 сільськогосподарськими підприємствами, отримали тільки 20 компаній, переважно виробники курятини, які провадять високорентабельну економічну діяльність і щороку звітують про багатомільйонні суми чистого доходу. Очевидно, що закладений у законодавстві принцип розподілу бюджетної дотації не відповідає економічним реаліям, принципам державної підтримки сільськогосподарських виробників і вимагає перегляду з метою спрямування бюджетних коштів у ті галузі, які насправді потребують такої підтримки.

Саме тому основними положеннями законопроекту пропонується:

  • обмежити суму дотацій — не більш ніж 50 млн грн на рік — на одного товаровиробника з урахуванням пов’язаних із ним осіб;
  • виплачувати дотації пропорційно вартості реалізованої сільськогосподарської продукції, на яку поширюються дотації;
  • включити до ПКУ положення, що регламентують підстави виключення з Реєстру отримувачів бюджетної дотації.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»