Відповідно до п. 187.1 ПКУ, за операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб’єкти підприємницької діяльності (починаючи з 19.01.2012) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку згідно з пп. 14.1.266 ПКУ.

Своєю чергою, договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємства, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних й інших робіт, нерозривно пов’язаних із місцезнаходженням об’єкта.

Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучати до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи (ст. 838 ЦКУ).

Зважаючи на викладене, застосовувати касовий метод податкового обліку за операціями з виконання підрядних будівельних робіт мають право суб’єкти підприємницької діяльності, які безпосередньо укладають договори будівельного підряду із замовником.

У разі якщо підрядник залучає до виконання роботи інших осіб — платників ПДВ, такі особи визначають податкове зобов’язання та податковий кредит у загальному порядку — за правилом «першої події».

ІПК ГУ ДФС у Запорізькій області
від 06.09.2017 р. № 1833/ІПК/08-01-12-01-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»