Окрім нових полів у Таблиці даних платника податку (далі — Таблиця), Мінфін розробив іще одне нововведення, яке попередить виникнення труднощів у платників аграрного сектора під час реєстрації податкових накладних.

Для спрощення процесу Мінфін розробив низку змін до критеріїв.

Усі платники ПДВ зможуть надати Таблицю до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо Таблиця за встановленою формою буде врахована ДФС, податкові накладні/розрахунки коригування за такою операцією не блокуватимуться.

Для платників сільськогосподарського сектора Таблиця враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

  • платника ПДВ — сільгоспвиробника внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV;
  • платник ПДВ станом на 31.12.2016 застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ (у редакції, що діяла станом на 31.12.2016);
  • такі платники ПДВ (зазначені в перших двох пунктах) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року, та за період із 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника й директора підприємства.

За словами фахівців Мінфіну, у результаті запровадження цих змін чесні платники сільськогосподарського сектора зможуть реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування без зупинень.

Наразі ці зміни знаходяться на узгодженні у ЦОВ.

Таке повідомлення опубліковано на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»