Умови праці працівника на підприємстві фактично належать до шкідливих, однак назви його професії  немає у відповідному Списку для надання додаткових відпусток за шкідливі умови праці. Чи можна надати працівникові таку додаткову відпустку?

На це запитання відповідає фахівець Управління Держпраці в Івано-Франківській області, відповідь якого розміщена на їх сайті.

Щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці до 35 к.дн.  надається за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, наведеним у додатку 1 до постанови КМУ від 17.11.1997 р. № 1290 (далі — Список).

Відповідно до п. 3 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затвердженого наказом Мінпраці від 30.01.1998 р. № 16, працівникам, професії та посади яких не передбачені в Списку, але які в окремі періоди робочого часу виконують роботу у виробництвах, цехах, за професіями та на посадах, означених Списком, додаткова відпустка надається на тих же підставах, що й працівникам, які мають право на таку відпустку. А працівникам, професії та посади яких передбачені в розділі «Загальні професії за всіма галузями господарства», додаткова відпустка надається незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо такі професії та посади спеціально не передбачені в Списку (п. 5 Порядку № 16).

Тривалість додаткової відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці встановлюється залежно від результатів атестації робочого місця за умовами праці та пропорційно фактично відпрацьованому працівником у таких умовах часу.

Отже, для надання працівникові вказаної відпустки необхідно провести атестацію його робочого місця за умовами праці та розрахувати час, фактично відпрацьований на роботах зі шкідливими чинниками.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»