Сума поворотної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, яка не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, включається до складу доходу платника єдиного податку.

У разі перевищення в податковому (звітному) періоді обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ПКУ, платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку в розмірі 15% (пп. 293.4.1 ПКУ).

Керуючись п. 292.9 ПКУ, доходи фізичної особи — платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності й оподатковані згідно з гл. 1 р. XIV ПКУ, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до р. IV ПКУ.

У разі якщо фізична особа — підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, установленими ПКУ для платників податку — фізичних осіб (п. 177.6 ПКУ).

Безповоротна фінансова допомога не є результатом провадження господарської діяльності фізичної особи — підприємця й оподатковується за нормами, установленими ПКУ для оподаткування доходів фізичних осіб (ст. 164 ПКУ).

ІПК ДФС від 29.08.2017 р.
№ 1757/6/99-99-13-01-02-16/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»