З метою погашення заборгованостей перед кредиторами відповідно до плану санації боржник здійснює постачання товарів (основних засобів, нематеріальних активів прав вимог тощо).

Тож постає запитання: які будуть податкові наслідки для такого боржника, якщо він є платником ПДВ і податку на прибуток? Стосовно цього ДФС зробила ось які зауваження:

  • тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються від обкладення ПДВ операції платника ПДВ — боржника з постачання товарів із метою погашення його заборгованості перед кредиторами відповідно до плану реструктуризації, погодженого згідно із законом щодо фінансової реструктуризації, або плану санації, з урахуванням особливостей, установлених законом щодо фінансової реструктуризації (п. 46 підрозділу 2 р. XX ПКУ). При цьому не застосовуються норми п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ щодо нарахування податкових зобов’язань або коригування раніше нарахованих податкових зобов’язань та/або сум ПДВ, віднесених до податкового кредиту у зв’язку з таким постачанням;
  • у разі здійснення операцій, звільнених від оподаткування, ПДВ не нараховується, за такими операціями відсутні підстави для формування податкового кредиту й збільшення суми, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, що розраховується за формулою, визначеною п. 2001.3 ПКУ;
  • та постановою КМУ «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» від 16.10.2014 р. № 569 не передбачено винятків щодо функціонування електронного рахунка системи електронного адміністрування ПДВ у період дії плану санації;
  • підприємство (боржник) може коригувати фінансовий результат до оподаткування на різниці щодо фінансової реструктуризації, передбачені п. 39 р. XX ПКУ, у разі дотримання вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності» від 14.05.1992 р. № 2343-XII.

ІПК ДФСУ від 05.09.2017 р.
№ 1812/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»