Визначити новий Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць пропонує Мінсоцполітики. Міністерством уже розроблено відповідний проект постанови КМУ.

Зокрема пропонується, аби під час визначення кількості працівників, необхідного для розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, особи з інвалідністю, прийняті чи переведені на неповний робочий день або неповний робочий тиждень, в обліковій кількості враховувалися пропорційно часу фактичної зайнятості, крім випадків, коли робота на умовах неповного робочого часу рекомендована рішенням медико-соціальної експертизи, що проведена медико-соціальною експертною комісією МОЗ.

Також мають намір затвердити механізм проведення  Держпраці перевірок підприємств, установ, організацій, у т.ч. підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, що використовують найману працю, у яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб щодо дотримання нормативу працевлаштування інвалідів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»