Перша квитанція — електронний документ, що формується програмним забезпеченням органів ДФС та засвідчує факт і час одержання податкового документа в електронному вигляді.

Друга квитанція — електронний документ, що формується програмним забезпеченням ДФС та засвідчує факт і час приймання (неприймання) податкового документа в електронному вигляді у базу даних ДФС.

Перша квитанція є підтвердженням платнику податків передання його податкових документів в електронному вигляді до органу ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку.

Підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДФС є друга квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі, у якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата й час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, і дані про відправника квитанції.

Якщо надіслані податкові документи сформовано з помилкою, то платнику податків надсилається друга квитанція в електронному вигляді в текстовому форматі із зазначенням причин.

Таким чином, часом і датою подання платником податків електронного документа є час і дата надсилання органом ДФС першої квитанції, якщо в ній зазначено інформацію про збереження документа на центральному рівні.

Додатково повідомляється, що відправником других квитанцій з інформацією щодо реєстрації Звітів із ЄСВ у реєстрі застрахованих осіб є Державна фіскальна служба України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»