габаритно-ваговий контроль вантажівок

Затверджено зміни до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Зокрема уніфіковано термін «габаритно-ваговий контроль» шляхом виключення визначень деяких видів контролю, які дублюють одне одного, узгоджено процедури здійснення габаритно-вагового контролю, а також надано водієві, який здійснює міжнародні перевезення вантажів, можливість застосовувати міжнародний сертифікат зважування, у разі пред’явлення якого контролюючим органам ваговий контроль транспортного засобу не здійснюватиметься.

Габаритно-ваговий контроль транспортного засобу проводиться протягом не більш ніж однієї години (з моменту заїзду транспортного засобу на ваги до кінцевого оформлення матеріалів у разі виявлення порушення).

За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному чи пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу та місця його здійснення.

До того ж водії транспортних засобів отримають можливість застосування міжнародного сертифіката зважування, що спростить процедуру перетину кордонів між державами, зокрема — надасть змогу уникнути багаторазового зважування іноземних транспортних засобів на території нашої держави під час здійснення міжнародних автомобільних вантажних перевезень.

Постанова КМУ від 30.08.2017 р. № 671

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»