Уряд за пропозицією Мінсоцполітики затвердив механізм надання субсидій і пільг мешканцям ОСББ та ЖБК. Такі зміни передбачає затверджена Кабміном постанова «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)».

Це дасть змогу громадянам незалежно від утримувача будинку, у якому вони проживають, отримати субсидії та пільги на утримання житла.

Нагадаємо: досі ОСББ та ЖБК не мали права на відшкодування витрат за надані пільги та субсидії. Адже відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету (постанова КМУ від 04.03.2002 р. № 256) управління праці та соцзахисту населення райдержадміністрацій розраховуються з надавачами послуг на підставі поданих ними щомісячних звітів. Проте ні ОСББ, ні житлово-будівельні кооперативи згідно із законодавством не є надавачами послуг, тому досі були відсутні правові підстави для проведення розрахунків з ними за надані пільги та субсидії.

При цьому щоб уникнути нецільового використання бюджетних коштів за надані субсидії за завищеними внесками, які встановлені загальними зборами ОСББ та ЖБК, визначено граничний розмір витрат на утримання житла, на який надаватимуться пільги та субсидії мешканцям таких будинків.

За матеріалами Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»