Пенсійна реформа готова до другого читання

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує народним депутатам прийняти в другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614). Відповідна інформація розміщена на сайті цього Комітету.

На засіданні члени Комітету наполягали на вирішенні питання щодо зарахування до страхового стажу періодів для деяких категорій громадян, а саме: для приватних підприємців — окремих періодів провадження підприємницької діяльності, для військовослужбовців — періоду строкової служби, для матерів — періодів здійснення догляду за дітьми.

«Присутні на засіданні представники Уряду погодилися із цією пропозицією. Комітет її проголосував. Сподіваюся, наша ініціатива буде підтримана і в сесійній залі», — зазначила Голова Комітету.

Комітетом була підтримана пропозиція введення накопичувальної системи пенсійного страхування, яка має запрацювати вже з 1 січня 2019 року.

Окрім того, Міністр фінансів повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook, що вніс проект Держбюджету на 2018 рік на розгляд Кабміну — своєчасно, як і передбачено законодавством. До 15 вересня проект Держбюджету на 2018 рік буде поданий на розгляд Парламенту.