Якщо за результатами перевірки, проведеної контролюючими органами відповідно до п. 58.1 ПКУ, установлено факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, у т.ч. від’ємного значення, яке було зараховано в зменшення податкового боргу з ПДВ, виноситься податкове повідомлення-рішення за формою «В4» (далі — ППР за формою «В4»).

Сума від’ємного значення, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду за результатами контрольно-перевірочної роботи, відображається в декларації з ПДВ в рядку 16.3 з обов’язковим відображенням такої суми в таблиці «*Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку» (пп. 5 п. 4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21).

При цьому відповідно до п. 56.1 ПКУ рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному чи судовому порядку.

Скарга, подана з дотриманням строків, визначених п. 56.3 ПКУ, призупиняє виконання платником податків грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до закінчення процедури адміністративного оскарження.

У разі звернення платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (п. 56.18 ПКУ).

Зважаючи на викладене, у податковій декларації з ПДВ сума зменшеного від’ємного значення з ПДВ, у т.ч. від’ємного значення, яке було зараховано в зменшення податкового боргу з ПДВ відповідно до ППР за формою «В4», відображається у звітному (податковому) періоді, у якому відбулось узгодження такого податкового повідомлення-рішення.

При цьому узгодженим відповідно до ст. 56 ПКУ вважається податкове повідомлення-рішення, за яким закінчилися всі адміністративні чи судові оскарження.

Таке повідомлення опублікувало на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Донецькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»