Із 1 липня 2017 року в Податковому кодексі запрацювала така норма:

«Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження».

Поява цієї норми формує в нас розуміння того, що якщо податкова накладна вже зареєстрована в ЄРПН, то жодних причин не визнавати відображений за нею кредит бути не може. Проте навряд чи так буде на практиці.

Так, в ІПК від 18.08.2017 р. № 1676/6/99-99-12-02-01-15/ІПК ДФСУ зазначила: податкова накладна, складена платником податку без дотримання вимог п. 201.1 ПКУ, а саме — не на дату виникнення податкових зобов’язань, не дає право покупцю — платнику ПДВ на формування податкового кредиту по такій податковій накладній.

Тобто, як і раніше, податківці проти формування податкового кредиту за податковою накладною, яку зареєстровано в ЄРПН, але складено з помилковою датою.

Як помилки в податковій накладній впливають на визнання податкового кредиту, ми розповідали в матеріалі «Помилки в податковій накладній та податковий кредит» газети № 150/2017.

Також у зазначеній ІПК контролери вкотре зауважили: подання додатка 8 до декларації з ПДВ (заяви зі скаргою на продавця) не є підставою для формування податкового кредиту покупцем товарів/послуг.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»