Президент Петро Порошенко підписав Указ № 254/2017, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10.07.2017 р. «Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 13 лютого 2017 року № 32».

Згідно з Указом, Уряд у 3-місячний строк має врегулювати питання щодо заборони державним органам, підприємствам, установам й організаціям державної форми власності закуповувати послуги (укладати договори) з доступу до мережі Інтернет в операторів (провайдерів) телекомунікацій, у яких відсутні документи про підтвердження відповідності системи захисту інформації встановленим вимогам у сфері захисту інформації.

Також Кабінет Міністрів має запровадити в установленому порядку в межах розвитку державно-приватного партнерства механізм залучення фізичних і юридичних осіб на умовах аутсорсингу до виконання завдань кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів.

Згідно з Указом, Уряд за участю СБУ має підготувати й подати на розгляд Парламенту законопроект щодо розмежування кримінальної відповідальності за злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, учинені щодо державних та інших інформаційних ресурсів, стосовно об’єктів критичної інформаційної інфраструктури й інших об’єктів, а також відповідного розмежування підслідності.

Керуючись Указом, СБУ, Адміністрація Держспецзв’язку спільно з Національною поліцією України мають невідкладно активізувати співпрацю із зарубіжними партнерами щодо протидії кібератакам на критичну інформаційну інфраструктуру, проведення розслідувань таких кібератак, установлення причин й умов, що сприяли їх учиненню, а також щодо залучення міжнародної технічної допомоги для забезпечення кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Крім того, протягом 2017 року Уряд повинен, зокрема

  • забезпечити фінансування видатків на проектування захищеного центру обробки даних для розміщення державних електронних інформаційних ресурсів;
  • ужити заходів щодо створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України та забезпечення його функціонування;
  • забезпечити безумовне виконання державними органами законодавства у сфері технічного захисту інформації;
  • оперативно реагувати в установленому порядку на виявлені порушення.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»