Пільговий режим обкладення ПДВ, визначений п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ, поширюється на операції з увезення на митну територію України та/або постачання на митній території України продукції оборонного призначення (у т.ч. виробленої на митній території України), визначеної такою згідно з п. 9 ст. 1 Закону України «Про державне оборонне замовлення» від 03.03.1999 р. № 464-ХIV (даліЗакон № 464), та/або комплектуючих виробів, які використовуються для виробництва зазначеної продукції, за умови, якщо така продукція та/або комплектуючі вироби:

  • класифікуються за УКТ ЗЕД і відповідають групам, товарним позиціям і підкатегоріям УКТ ЗЕД, визначеним у п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ;
  • постачаються винятково для цілей АТО.

У разі якщо продукція оборонного призначення (у т.ч. вироблена на митній території України), визначена такою згідно з п. 9 ст. 1 Закону № 464, та/або комплектуючі вироби, які використовуються для виробництва зазначеної продукції, відповідають іншим групам, товарним позиціям і підкатегоріям УКТ ЗЕД, ніж ті, що визначені в п. 32 підрозділу 2 р. XX ПКУ, то операції з увезення на митну територію України та/або постачання на митній території України такої продукції та/або комплектуючих виробів підлягають обкладенню ПДВ на загальних підставах.

Водночас торгово-промислові палати мають зокрема засвідчувати й видавати сертифікати про походження товарів, сертифікати визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями та інші документи, пов’язані з провадженням зовнішньоекономічної дальності. При цьому методичні й експертні документи, видані торгово-промисловими палатами в межах їх повноважень, є обов’язковими для застосування на всій території України (п. 1 і п. 2 ст. 11 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 р. № 671/97-ВР).

ІПК ДФСУ від 23.08.2017 р.
№ 1727/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»