За словами Прем’єра, цієї осені можуть бути прийняті необхідні рішення, які одночасно змінять ситуацію в багатьох сферах нашого життя.

Ідеться про 5 ключових пакетів законопроектів, які стосуються пріоритетних реформ. А саме — освіти, медицини, пенсійної системи, нових стандартів у фінансовій сфері, управлінні державною власністю, запровадження електронних послуг і змін в адміністративному управлінні.

Пенсійна реформа (чотири законопроекти — № 6614, № 6615, № 6616, № 6617)

До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії понад 5,6 млн громадян і провести індексацію пенсій для близько 4 млн громадян.

Запропоновані Урядом рішення не передбачають підвищення пенсійного віку, натомість скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам.

Освітня реформа (законопроект № 3491-д)

Ухвалення освітньої реформи забезпечить упровадження нових принципів навчання й управління школами, надасть школам більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

Медична реформа (законопроекти № 6327, № 6604)

Реформа охорони здоров’я забезпечить створення в країні сучасної моделі фінансування охорони здоров’я, у якій гроші ходять за пацієнтом. Це дозволить пацієнту обирати лікаря та лікарню — незалежно від місця реєстрації. Окремий пункт змін — запровадження державного гарантованого та безкоштовного для пацієнта пакета якісних медичних послуг і ліків.

Електронні довірчі послуги (законопроект № 4685)

Законопроект передбачає запровадження електронних інструментів, які полегшують ведення бізнесу та забезпечують додаткові можливості для громадян і підприємств на основі використання новітніх  технологій.

Документом пропонується створити механізми онлайн-спілкування бізнесу з органами влади та запровадити онлайн-доступ до адміністративних послуг для громадян. Як очікують в Уряді, ініціатива забезпечить широкі можливості українського бізнесу в єдиному цифровому просторі ЄС.

Міжнародні стандарти фінзвітності (законопроект № 4646-д)

Законопроект спрямований на посилення позицій України в рейтингах легкості ведення бізнесу, забезпечення притоку прямих інвестицій та встановлення прозорості фінансової звітності компаній. Ідеться про обов’язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств й одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.

Із презентацією законопроектів можна ознайомитися за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»