Мінсоцполітики розробило проект змін до КЗпП та Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР щодо надання додаткових гарантій, пов’язаних із поєднанням сімейних та трудових обов’язків.

Законопроектом пропонується:

  • дозволити брати відпустку до досягнення дитиною 3-річного віку не лише матерям, а й батькам;
  • надавати батькам двох і більше малолітніх дітей щорічну відпустку в зручний для них час, додаткову відпустку до 10 к.дн., а також відпустку до 14 к.дн. без збереження зарплати на час карантину;
  • не залучати батьків малолітніх дітей або дітей з обмеженими можливостями до понаднормової роботи чи відряджень без їх згоди;
  • уводити на прохання батька, що має дітей до 14-ти років, неповний робочий час.

Дивує лише те, що начебто восени очікується прийняття Трудового кодексу, у проекті якого визначено таку категорію, як «працівники із сімейними обов’язками» з аналогічними гарантіями. Але при цьому розроблено ще декілька законопроектів (зміни щодо надання відпусток, про роботу в нічний час, тепер — і щодо надання батькам таких же прав, як і жінкам, що мають дітей).

Тож складається враження, що не існує стратегічного напряму реформування трудового законодавства, а натомість законотворча діяльність набуває хаотичного характеру.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»