Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов’язаний протягом 10-ти робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об’єкта або підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов’язані з оподаткуванням, подати до контролюючого органу заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП. Зазначену заяву можна подати як до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, так і до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву за формою № 17-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі подання цієї заяви до контролюючого органу за неосновним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може зазначити контролюючий орган, до якого подається заява, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються таким органом.

У разі подання зазначеної вище заяви до контролюючого органу за основним місцем обліку платник податків у розділі 3 заяви може вказати всі контролюючі органи, у яких бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, й обрати адміністративно-територіальні одиниці (за місцезнаходженням об’єктів оподаткування), які обслуговуються такими органами.

Крім того, узяття на облік за неосновним місцем обліку також здійснюється на підставі:

  • повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за , поданого платником, якщо в такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування;
  • заяви за формою , поданої нотаріусом, якщо в такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням робочого місця.

У разі якщо платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, у повідомленні за формою № 20-ОПП або заяві за формою № 5-ОПП платник податків звільняється від обов’язку подання до контролюючого органу заяви за формою № 17-ОПП.

Про відповідний порядок узяття на облік за неосновним місцем обліку нагадало ГУ ДФС у Закарпатській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»