На початку серпня Мінфін презентував концепцію роботи єдиного казначейського рахунка (далі — ЄКР), за допомогою якого платники податків зможуть сплачувати податкові зобов’язання із податків та зборів, ЄСВ. І ось уже відповідний законопроект № 7035 зареєстровано у Верховній Раді.

Так, ЄКР відкриватимуть усім охочим платникам податків, які направили відповідне повідомлення до ДФС. Фіскали на підставі таких повідомлень направлятимуть до Казначейства сформований пакет документів про платника  податків із такою інформацією:

• повне або скорочене найменування юридичної особи;

• прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

• реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб);

• серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу й мають відмітку в паспорті).

Інформація про реквізити ЄКР відображатиметься в електронному кабінеті платника податків.

Платник податків самостійно сплачуватиме податкові зобов’язання через єдиний казначейський рахунок через власний електронний кабінет у межах залишку коштів на відповідні бюджетні рахунки та рахунки в СЕА ПДВ та СЕАРП.

У разі прийняття Закон набере чинності з 1 січня 2018 року, а функціонування єдиних рахунків розпочинається з 1 числа місяця, що настає за місяцем упровадження в роботу відповідного програмного забезпечення, але не пізніше 1 липня 2018 року.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»