У разі підвищення розміру стипендій значення ІСЦ приймається за 1 або 100% у місяці, у якому відбувається таке підвищення. Сума індексації в місяці підвищення стипендій не нараховується, якщо розмір підвищення стипендій перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення стипендії.

Якщо розмір підвищення стипендії не перевищує суми індексації, що склалася в місяці підвищення стипендії, сума індексації в цьому місяці розраховується як різниця між сумою індексації та розміром підвищення стипендії.

Оскільки підвищення розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії та соціальної стипендії відбулося в січні 2017 року, то значення ІСЦ у цьому місяці — як для звичайної стипендії, так і для соціальної стипендії — приймається за 1 або 100%.

Для визначення суми збільшення грошового доходу студента береться загальний грошовий дохід студента до підвищення стипендії та грошовий дохід студента в січні 2017 року після підвищення розміру стипендій.

Сума індексації зменшується на суму підвищення грошового доходу студента. Якщо сума підвищення грошового доходу студента перевищує суму індексації, то в січні 2017 року індексація не виплачується. Для проведення подальшої індексації індекс споживчих цін має розраховуватися з лютого 2017 року.

У випадку якщо студент втратив право на призначення академічної стипендії й отримував лише соціальну стипендію, а надалі за результатами семестрового контролю академічна стипендія була знову призначена, то обчислення ІСЦ для проведення індексації такої стипендії здійснюється з місяця повторного призначення академічної стипендії. Своєю чергою, нарахування індексації для соціальної стипендії зберігається.

Лист Мінсоцполітики від 16.03.2017 р.
№ 30/0/66-17/163

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»