У разі якщо виконавці послуг (робіт) із розробки програмної продукції не набувають права власності на програмну продукцію в процесі її створення, а після завершення виконання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, то такі операції не підпадають під дію положень, визначених п. 261 підрозділу 2 р. XX ПКУ, й оподатковуються в загальновстановленому порядку. Водночас обкладення ПДВ операцій із постачання послуг здійснюється з урахуванням місця постачання таких послуг.

У нашому випадку місцем постачання послуг буде місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або — за відсутності такого місця — місце постійного чи переважного його проживання (пп. «в» п. 186.3 ПКУ). Оскільки у цьому випадку отримувач послуг є резидентом України, то місцем постачання буде митна територія України. Це означає, що відповідні послуги будуть об’єктом обкладення ПДВ — п. 185.1 ПКУ.

Податківці звертають увагу: компонентами комп’ютерної програми є частини програмного забезпечення, які можуть бути частинами (модулями), на основі чи за допомогою яких створюється певна програма, та/або діяти як самостійні комп’ютерні програми.

Тож, зважаючи на положення законодавства про авторські права, програмний код програмного забезпечення підпадає під визначення компонента такого програмного забезпечення.

ІПК ДФС від 14.08.2017 р.
№ 1597/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»