До товарів може бути застосовано преференційний режим чи відновлено режим вільної торгівлі в рамках Угоди відповідно до вимог ст. 24 Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Товарів, що походять з певної країни» і методів адміністративного співробітництва» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі — Протокол 1) шляхом подання органу доходів і зборів (митниці) ДФС оригіналу сертифіката з перевезення товару EUR.1 або декларації інвойс, які були дійсні на момент їх:

  •  митного оформлення в митний режим імпорту, але не застосовані;
  •  поміщення в інший митний режим, який передбачає їх перебування під митним контролем;
  •  тимчасового зберігання під митним контролем до поміщення в митний режим.

Відповідно до ст. 24 Протоколу 1, строк дії сертифіката з перевезення товару EUR.1 та декларації інвойс становить 4 місяці з дати їх видачі в країні експорту. При цьому в межах зазначеного періоду вони мають бути надані митним органам країни імпорту.

Підтвердження походження, що подаються до митних органів країни імпорту пізніше кінцевої дати подання, зазначеної в п. 1 згаданої статті, можуть бути прийняті з метою застосування преференційного режиму, якщо:

  • вони не були подані до встановленої кінцевої дати через виняткові обставини;
  • імпортовані товари були представлені раніше цієї кінцевої дати.

Відповідне повідомлення з посиланням на лист ДФС України від 10.08.2017 р. № 21337/7/99-99-19-04-01-17 розміщено на сайті офіційного видання ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»