ДФС відкликала свого листа від 08.02.2017 р. № 2440/6/99-99-15-02-02-15, яким установлювалося, що заборгованість визнається безнадійною тільки у частині сум боргу понад 360 днів. Тобто якщо заборгованість існує лише за тілом кредиту, а за нарахованими відсотками відсутня, з метою оподаткування визнається тільки заборгованість за тілом кредиту. Цьому посприяла позиція Мінфіну, сформульована у відповіді на звернення НАБУ.

Наразі ж податківці вважають, що для цілей застосування положення пп. 14.1.11 ПКУ до безнадійної заборгованості банками відноситься заборгованість за фінансовим кредитом, за яким прострочення погашення боргу (його частини) становить понад 360 днів.

Тобто якщо заборгованість за основною сумою боргу за кредитним договором прострочено понад 360 днів, а за сумою нарахованих доходів (відсотків) банку за цим кредитним договором така заборгованість (прострочена понад 360 днів) відсутня, то безнадійним із метою оподаткування визнається весь фінансовий актив, що включає як заборгованість за основним боргом, так і заборгованість за нарахованими відсотками.

Тож банки нарешті дочекалися закриття одного з багатьох проблемних питань, з якими стикається банківська система під час трактування норм Податкового кодексу ДФС.

Про це на своєму офіційному веб-сайті України повідомила Незалежна асоціація банків України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»