Під обов’язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з р. V ПКУ, у т.ч. із використанням локальної чи глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12-ти календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ) (п. 181.1 ПКУ).

Фіскали в ІПК від 15.08.2017 р. № 1613/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали про п. 26 прим. 1 підрозділу 2 р. XX ПКУ, яким визначено: для операцій із постачання програмної продукції тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим обкладення податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання програмної продукції.

До того ж вони зауважили, що до загального обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать:

  • операції, що підлягають обкладенню ПДВ за основною ставкою ПДВ, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ;
  • операції, звільнені від обкладення ПДВ.

Своєю чергою, обсяг операцій, що не є об’єктом обкладення ПДВ, під час обчислення загального обсягу операцій із постачання товарів/послуг не враховується.

Якщо особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають обкладенню ПДВ, загальний обсяг яких протягом останніх 12-ти календарних місяців перевищує 1 млн грн, то така особа згідно з вимогами ПКУ повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Заяву й, відповідно, зареєструватися як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

Тобто коли постачальник програмної продукції перетне межу в 1 млн грн, йому доведеться зареєструватися платником ПДВ в обов’язковому порядку.

Податківці звернули увагу: у разі ігнорування вказаної вимоги передбачена відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту й отримання бюджетного відшкодування податку (п. 183.10 ПКУ).

Пам’ятайте: обов’язок щодо нарахування та сплати податкових зобов’язань із ПДВ у новозареєстрованого платника ПДВ виникає з дня, наступного за граничним днем, який установлений для подання Заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій із постачання товарів/послуг понад 1 млн грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»